Antigénový test z nosa COVID-19 IVD Singclean (1 ks)

3,69  bez DPH
4,06  s DPH

Katalógové číslo: XX826077 Kategória: Značka:
Značka:
Strana v katalógu: 0
Väčšie balenie:
Bežná cena: 3,99 € bez DPH

Tento produkt môže byť už zajtra u Vás.

150 na sklade

EAN: 6936020115353

Popis produktu

Tento test poskytuje iba predbežný výsledok testu. Preto musí byť akákoľvek reaktívna vzorka s testovacou súpravou COVID-19 (metóda koloidného zlata) potvrdená alternatívnymi testovacími metódami a klinickými nálezmi.

ÚČEL POUŽITIA:
Testovacia sada COVID-19 (Metóda koloidného zlata) je imunochromatografický test na pevnej fáze pre rýchlu a kvalitatívnu detekciu antigénu nového koronavírusu COVID-19 v ľudskej nosovej dutine. Tento test poskytuje iba predbežný výsledok testu. Preto musí byť akákoľvek reaktívna vzorka s testovacou súpravou COVID-19 (metóda koloidného zlata) potvrdená alternatívnymi testovacími metódami a klinickými nálezmi.

BALENIE:
1 testovacia sada

OBSAH:
– Utesnené vrecko obsahujúce testovaciu kazetu
– Tyčinka s vatovým tampónom (len pre odber z nosa)
– Antigénový extrakčný pufer
– Antigénová extrakčný skúmavka
– Príbalový leták (návod na použiie)

 

Vlastnosti

NEGATÍVNY: Ak je prítomná iba línia C, absencia akejkoľvek vínovej farby v pruhu T naznačuje, že vo vzorke nie je detekovaný žiadny antigén COVID-19 (SARS-CoV-2). Výsledok je negatívny.
POZITÍVNY: Ak je okrem prítomnosti línie C vyvinutá aj línia T, test indikuje prítomnosť antigénu COVID-19 (SARS-CoV-2) vo vzorke. Výsledok je pozitívny COVID-19.
NEPLATNÝ: Kontrolný riadok sa nezobrazí. Najpravdepodobnejším dôvodom zlyhania kontrolnej linky je nedostatočný objem vzorky, alebo nesprávne postupy. Skontrolujte postup a zopakujte test s novou testovací kazetou.

 

Návod na použitie

Pred testovaním nechajte testovaciu kazetu, vzorku a pufer pre extrakciu antigénu ekvilibrovať na izbovú teplotu (15-30 °C).
1. Vyberte testovací kazetu z uzavretého fóliového vrecka a použite ju čo najskôr. Najlepšie výsledky sa dosiahnu, ak je test vykonaný do jednej hodiny.
2. Umiestnite testovacie zariadenie na čistý a rovný povrch.
Postup testu:
1. Požiadajte pacienta, aby odstránil sekréty na povrchu prednej nosnej dutiny, aby bola hlava mierne naklonená a jemne a pomaly zasuňte tyčinku s tampónom nosovou dutinou do nosohltana. Keď narazíte na odpor, dosiahli ste zadného nosohltanu, zostaňte niekoľko sekúnd na vstrebávanie sekrétov a jemným točením vytiahnite tampón.
2. Umiestnite skúmavku na extrakciu antigénu na pracovný stôl. Umiestnite fľaštičku s pufrom pre extrakciu antigénu zvisle dolu, stlačte fľaštičku, aby pufer odkvapkával voľne do extrakčnej skúmavky bez toho, aby ste sa dotkli okraja skúmavky a pridajte 6 kvapiek (asi 200 ul) do extrakčnej trubice.
3. Vložte tampónovú vzorku do extrakčnej skúmavky s vopred pridaným pufrom na extrakciu antigénu a približne 10-krát otáčajte tyčinkou s tampónom. Pritlačte hlavu tampónu k stene skúmavky, aby sa uvoľnil antigén v tampóne a potom ho nechajte asi minútu stáť.
4. Vyťahujte tyčinku a pritom stlačte špičku tampónu, aby z tampónu vytieklo čo najviac tekutiny. Použité tampóny zlikvidujte v súlade s metódami likvidácie biologického odpadu.
5. Nainštalujte odkvapkávač na extrakčnú hadičku, pevne ju uzavrite a nechajte asi 1 minútu stáť.
6. Otvorte vrecko z hliníkovej fólie a vyberte testovaciu kartu, pridajte 3 kvapky (približne 100 ul) do otvoru pre vzorku na testovacej karte (alebo pridajte 100 ul pomocou pipety) a spustite časovač.
7. Počkajte, až sa objaví farebná čiara (T). Výsledok by mal byť prečítaný za 15 minút. Výsledok neinterpretujte po 20 minútach.

Mohlo by vás zaujímať

Doporučené produkty

Zlacnené produkty

Najobľúbenejšie produkty